Harmonie bydlení, s.r.o.

logomale

 

menu-panel Interiéry na klíč, vybertesi hlavni-strana feng-shuei profil-firmy konatktni-udaje prezentace

 

Prezentace byt Milady Horákové

Feng-šuej v praxi

 

Cihlový družstevní byt v centru Brna ve starší zástavbě. CP 55, 5 m2 o velikosti 2+1. Byt zakoupili rodiče svým třem studujícím dětem. Nemovitost byla v dezolátním stavu, odpojen od přívodu elektřiny, vody a plynu. Naše firma provedla kompletní rekonstrukci. Po dohodě se statikem se zvětšila koupelna a dveře do kuchyně se umístily jinam. Byla odstraněna stávající podlaha a byt byl kompletně vyčištěn. Nové rozvody elektřiny, vody, odpadů. V bytě byly udělány nové rozvody topení s kotlem na ohřev i teplé vody. Nová koupelna se sprchovým boxem, samostatné WC včetně dalších zařizovacích předmětů. Nové plovoucí podlahy, dveře / buk/. Dlažba v předsíni, v kuchyni, koupelně a WC. Nová kuchyňská linka vyrobená na míru pro klienty. Tito si dodali vlastní spotřebiče. Zasouvací dveře rozdělují kuchyni s jídelnou od obývacího pokoje. I když jsou pokoje průchozí, byt poskytuje studentům maximální soukromí. V předsíni jsme navrhli vestavěné skříně, a proto nejsou nutné velké skříně do jednotlivých pokojů. V bytě byly použity teplé a světlé barvy, aby se opticky zvětšil jeho prostor a dostalo se do všech místností hodně světla.

kvítek Původní stav

kvítek Současný stav

Psychotronická poradna

V bytě byly provedeny úpravy, které tento byt pozvedly na vyšší úroveň, nejen co se týká vzhledu interiéru, ale i z hlediska toku energií. Byly velmi vkusně použity světlé barvy javoru na dveřích a zárubních a vestavěných skříních. Stejně tak i podlahy byly upraveny ve velmi příjemných tónech ladících k dveřím.

Vhodně byla použita barva na stěnách pokojů - světle žlutá a banánová, vzhledem k umístění pokojů na jihozápadní straně. Byt byl připraven pro užívání manželského páru, stejně tak dobře ho mohou užívat dvě dospělé samostatné osoby vzhledem k rozmístění pokojů, je zaručeno soukromí každého jednotlivce. V pokojích by se mohlo na stěnách využít energetických obrazů, podle toho, jaká činnost je v které části pokoje vykonávána.

V kuchyni bylo správně využito dvou protikladných elementů ohně a vody, které by neměly být nikdy umístěny blízko sebe. Element kovu, který náleží východu je v kuchyni dostatečně zastoupen kovovými doplňky a odsavačem par nad sporákem. Trochu mimo pravidla je vchod kuchyně za zády člověka, který bude pracovat u sporáku. V daných podmínkách však nelze s touto situací mnoho udělat, lze použít malé zrcadlo, které umístíme tak, abychom při pohledu do něj viděli na dveře.

Koupelna s rohovou vanou a vkusnými doplňky poskytuje prostor pro relaxaci a regeneraci sil. Teplé cihlově červené tóny nepodporují element vody, ale bílá barva je dostatečně neutralizuje.

Po prověření geopatogenních zón v bytě bylo zjištěno že v místech, kde probíhají negativní zóny se nenachází ani postele, sedací souprava ani pracovní stoly, takže není důvod k přesunům nábytku.